بهترین خریدار ضایعات آهن

فشرده سازی ضایعات آهن، از مراحل بازیافت است که توسط بهترین خریدار ضایعات آهن انجام ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. کسی که در این حرفه است باید تجربه کافی در شناخت درجه بندی ضایعات به دست آورد و بتواند قراضه آهن­ های با کیفیت را جدا کند. خرید ضایعات آهن، بی واسطه و به صورت مستقیم توسط شرکت ­هایی که از بهترین خریدارضایعات آهن ضایعات آسیا به شمار ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌­روند، انجام ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌­گیرد؛ بنابراین این خرید و فروش منصفانه و به سادگی حاصل ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

https://s22.picofile.com/file/8449617642/%D8%B6%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA_%D8%A2%D9%87%D9%862.jpg

 

ضرورت بازیافت فلزات چیست؟

بازیافت، برگشت دوباره ی فلزات استفاده شده به چرخه مصرف است. این پروسه باعث کاهش احتیاج به مواد خام اولیه برای بازتولید فلزات ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. در نتیجه ­ی این کاهش، به طور قابل توجهی شاهد اتفاقات زیر هستیم :

 • حدود۹۵%فلزات تولید شده در جهان از آهن هستند و بازیافت ضایعات آهنی معادل است با کاهش ۷۵درصدی انرژی.
 • بازیافت آلومینیوم حدود ۹۵%صرفه جویی در انرژی را در پی دارد.
 • همه این موارد موجب کاهش ۸۶ درصدی آلودگی هوا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند.
 • کاهش ۴۰% مصرف آب و۷۵% آلودگی آب
 • کاهش۹۷% ضایعات معدن

تما‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این اعداد و ارقام، گواه بر این هستند که بازیافت ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند معادن را برای نسل آینده محفوظ نگه دارد و تولید کم تر گاز کربن دی اکسید به معنای کاهش آلودگی آب و هواست. بازیافت آهن این فرصت را در اختیار صنایع فولاد قرار ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد تا برای تهیه مواد اولیه احتیاج به استخراج معادن نداشته باشد و مقدار بسیار زیادی از هزینه های خود بکاهد.

https://s23.picofile.com/file/8449617650/%D8%B6%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA_%D8%A2%D9%87%D9%863.jpg

هر چقدر کشوری در بازیافت ضایعات آهنی بهتر عمل کند، خطوط کارخانجات فولاد آن فعال تر خواهند بود و فرصت ‌‌‌‌‌‌های اقتصادی بیش تری به همراه ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورد. در کشور ما نرخ بازیافت آهن باید به حدود ۶ ‌‌‌‌‌‌میلیون تن برسد که در حال حاضر این رقم ۲٫۵ ‌‌‌‌‌‌میلیون تن است! کمبود بازیافت این منابع، سبب واردات قراضه آهن خواهد شد که با توجه به تحریم‌‌‌‌‌‌ های اقتصادی و نوسانات ارزی به صرفه نیست.

ضایعات آهنی چیستند و شامل چه مواردی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند؟

ضایعات آهن، ضایعات کم کربن فولادی هستند که بعد از مصرف ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان بازیافتشان کرد. این ضایعات شامل موارد زیر ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند که ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان آنها را به بهترین خریدار ضایعات آهن فروخت:

 • ضایعات وسایل خانگی، مواد غذایی، اماکن
 • ضایعات صنایعی همچون ساخت و ساز، فولاد، خودروسازی، ماشین سازی، کشتی سازی، ریل و قطار، نفت و پتروشیمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
 • قطعات ماشین‌‌‌‌‌‌ های خراب و اوراق
 • ماشین آلات کشاورزی، راه سازی
 • ضایعات کارخانه سیمان
 • آهن قراضه ‌‌‌‌‌‌های به جا مانده از سیل و زلزله
 • ریخته گری و آهنگری

ضایعات آهنی چه کاربرد هایی ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند داشته باشند؟

ضایعات لزوماً کیفیت پایینی ندارند و ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان کیفیت خوب هم پیدا کرد. بسته به کیفیت در صنایع مختلف قابل استفاده اند. با تغییراتی بر روی ضایعات مثلا ًایجاد یک قوس الکتریکی بر روی آنها ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به فلزاتی جدید با ویژگی‌‌‌‌‌‌ های جدید همچون استحکام بیش تر دست یافت. فولاد ضد خش از نمونه‌‌‌‌‌‌ های تولیدی ضایعات به شمار ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رود.

از ضایعات ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان ‌‌‌‌‌‌میز و نیمکت و صندلی با کیفیت  و قیمت مناسب تر ساخت. در مجسمه سازی و تزیینات شهری ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان از ضایعات به صورت خلاقانه بهره برد. در صنایع بسته بندی مواد غذایی ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان برای تولید قوطی کنسرو و نوشابه از ضایعات آلو‌‌‌‌‌‌مینیوم و استیل استفاده کرد.

https://s22.picofile.com/file/8449617634/%D8%B6%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA_%D8%A2%D9%87%D9%86.jpg

 

بهترین خریدار ضایعات آهن کیست و چه ویژگی ‌‌‌‌‌‌هایی دارد؟

بهترین خریدار ضایعات آهن به جمع آوری و فروش ضایعات آهن به صنایع مختلف مشغول است و نقش مهمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ را در خط تولید فولاد بازی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. بهترین خریدار ضایعات آهن باید ویژگی ‌‌‌‌‌‌های زیر را داشته باشد:

 • سریع بودن در خرید و فروش
 • معامله با قیمت منصفانه و مناسب
 • داشتن یک مکان و گاراژ
 • تسویه نقدی و فوری
 • انتقال سریع و فشرده
 • جداسازی ضایعات بر حسب درجات
 • خرید انواع ضایعات آهن و فلز

خریداران ضایعات آهن چه عملیاتی را انجام ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند؟

بعد از جمع آوری و خرید ضایعات، نوبت به سلسله مراتبی ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد که  خریداران ضایعات آهن باید انجام دهند تا بتوانند آنها را بفروشند. داشتن مکان و ابزارهای مناسب و تجربه کافی در این مرحله مهم است. به طور خلاصه  خریداران ضایعات آهن باید ۵ مرحله را انجام دهند تا ضایعات را به خریدار بعدی منتقل کنند:

 • شناسایی انواع قراضه‌‌‌‌‌‌ های آهن و دسته بندی کردن آنها در مناطق گوناگون
 • خریدار ضایعات آهن، آهن قراضه ‌‌‌‌‌‌های باکیفیت را تشخیص ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد و آنها را از بی کیفیت‌‌‌‌‌‌ ها جدا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.
 • برای کاهش حجم اشغالی، قراضه‌‌‌‌‌‌ ها را فشرده سازی ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.
 • بررسی مجدد کیفیت
 • انتقال ضایعات به سمت خریدار بعدی

یافتن خریداری که بهترین قیمت را برای ضایعات پیشنهاد دهد، دغدغه بسیاری از خریداران ضایعات آهن به شمار ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رود. کسی که بتواند از لحاظ کیفی و ک‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ضایعات بهتری را تحویل دهد، مشتریان بسیاری هم جذب ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

چگونه تبدیل به بهترین خریدار ضایعات آهن شویم؟

از آنجایی که با ضرورت بازیافت فلزات از نظر محیط زیستی و نقش اقتصادی آنها آشنا شدیم، ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانیم به اهمیت این شغل پی ببریم و حدس بزنیم که بر خلاف تصور عوام از درآمد خوبی برخوردار است. برای تبدیل شدن به بزرگ­ترین خریدار ضایعات آهن، در گام نخست باید به آشنایی کامل نسبت به انواع فلزات آهنی و غیر آهنی برسید. در گام دوم با انبار‌‌‌‌‌‌های ضایعات برای ایجاد همکاری و اطلاع از قیمت‌‌‌‌‌‌­ها ارتباط برقرار کنید.

در گام بعدی، وسیله ‌‌‌‌‌‌های مورد نیاز برای انتقال و باربری را انتخاب کنید؛ معمولاًیک وانت و تریلی مناسب هستند. تهیه بعضی ابزار‌‌‌‌‌‌ها مثل آهنربا، سنگ سنباده، سیم چین، دریل، ‌‌‌‌‌‌میله‌‌‌‌‌‌های اهر‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و....به شما کمک ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسانند و کاوش را سریع تر ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. در مرحله بعد، باید محل‌‌‌‌‌‌ هایی را که در آنجا ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید به جمع آوری مشغول شوید انتخاب کنید مثلاً لوله کش‌‌‌‌‌‌ها، تعمیرگاه‌‌‌‌‌‌ های اتومبیل، مجتمع ‌‌‌‌‌‌های مسکونی، کارخانه‌‌‌‌‌‌ ها صنعتی و ...برای شروع مناسب هستند. بهتر است مدت زمان های مشخصی را برای جمع آوری در این مکان‌‌‌‌‌‌ ها در نظر بگیرید.

 

بهترین خریدار ضایعات آهن را چگونه پیدا کنیم؟

با کمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جست و جو در اینترنت و نگاه کردن به رزومه شرکت‌‌‌‌‌‌ ها ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان بزرگ‌‌‌‌‌‌ترین خریدار ضایعات آهن را پیدا کرد. اهمیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اقتصادی ضایعات آهن، شرکت‌‌‌‌‌‌ ها و مشاغلی را پدید آورد که به جمع آوری آنها مشغول شدند. یکی از بزرگ‌‌‌‌‌‌ترین خریدار ضایعات آهن، شرکت ضایعات آسیاست که بیشتر از ۲۱ سال سابقه کاری و بالای ۱۵۰۰ پروژه انجام شده در کارنامه خود دارد.

شرکت ضایعات آسیا، ضایعات را از مراکز صنعتی، دولتی، ساختمان سازی ‌‌‌‌‌‌ها و خانه‌‌‌‌‌‌ ها در سریعترین زمان ممکن تحویل ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد و تسویه را به صورت نقدی انجام ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد و با بالاترین قیمت ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خرد. شرکت ضایعات آسیا علاوه بر ضایعات آهنی، خریدار ضایعات مس، کابل و باتری در هر نقطه از ایران نیز هست. برای فروش ضایعات خود فقط کافی است از طریق یکی از شماره‌‌‌‌‌‌های زیر تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان حرفه ای ضایعات آسیا بهره مند شوید:

 • ۰۹۱۲۱۵۰۵۲۷۲
 • ۰۹۱۲۲۲۴۵۵۶۹
 • ۰۹۱۲۵۰۲۲۵۶۵

 

کلام آخر

حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، وظیفه ی همه انسان ‌‌‌‌‌‌های روی ز‌‌‌‌‌‌مین است. تفکیک زباله و جمع آوری قراضه‌‌‌‌‌‌ های آهنی و دیگر ضایعات فلزی از مهم ترین کار‌‌‌‌‌‌هایی است که باید انجام دهیم تا حافظ زمین باشیم. یاری رساندن به خریداران ضایعات آهن از مفید‌‌‌‌‌‌ترین کار‌‌‌‌‌‌هایی ست که برای کاهش گاز‌‌‌‌‌‌های گلخانه­ای ‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان انجام داد. خریداران ضایعات آهن، با برگرداندن آهن ‌‌‌‌‌‌های قراضه مواد اولیه صنایع فولاد را تأ‌‌‌‌‌‌مین ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و موجب پیشرفت اقتصادی نیز ‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. امید است که همه دست در دست هم دهیم و نهایت همکاری را به عمل آوریم.

 

منبع: ضایعات آسیا

 

.


توجه: این پست، تبلیغاتی است و “باکس آگهی” دخالتی در نگارش آن ندارد ؛ مدیریت تبلیغات ”باکس آگهی” سعی می کند آگهی ها را از کانال های مطمئن دریافت کند ولی باتوجه به کثرت آگهی ها مسئولیت بررسی صحت و اعتبار هرآگهی با کاربران می باشد.